Island 2021


Detaily události

 • Datum:
 • Kategorie:

Říká se, že kdo neprojel islandské vnitrozemí, nezná Island. Teprve tady si uvědomíte jeho neuvěřitelnou odlehlost, sílu a drsnost jeho přírody. Místo silnice jen vyjeté koleje, turistická infrastruktura minimální a počasí severské. Osobní auto, ani autobus se sem nedostanou, ale náš terénní automobil se prodírá lávovými poli, pak náhle brodí metr hlubokou ledovcovou řeku a následují desítky kilometrů sopečného písku černého jako noc, abychom viděli to, co vidí jen málokdo. Budete si zde právem připadat jako na Měsíci, vždyť také kosmonauti letu Apollo trénovali ve zdejších podmínkách.

Ale na druhou stranu: kde jinde si odpočinout od ruchu měst a stresu civilizace než v místech, kde jste téměř sami! To vše nám umožní unikátní 20místný terénní autobus, jenž nám zajistí pohodlí a nezávislost i v náročném terénu odlehlých oblastí.

 

Jedná se o 17 denní turisticko-poznávací stanový zájezd.

Termín : přelom července a srpna 2021 (v rozmezí 22.7. až 9.8.)

Cena : je, s ohledem na termín, jen předběžná, i když vcelku přesná

    (bude podle kurzu měny a ceny letenek v daném termínu, upřesněna).  

   v ceně je kompletní doprava, polopenze, zapůjčení stanů i průvodce

Náročnost :

   • Doprava tam i zpět je letecky.
   • Přeprava po Islandu pohodlná.
   • V ceně je i polopenze
   • Nocujeme v kempech se sociálkami
   • Turistické výpravy budou maximálně středně náročné (žádné vícedenní treky)

 

Na turistických akcích je nejdůležitějším faktorem počasí (na Islandu můžeme zažít jaro – léto – podzim i zimu během jednoho týdne). Ale my i tak zažijeme nádherné výšlapy, koupání v termálních pramenech a výhledy na hory, soutěsky a vodopády. Program máme v podstatě hotový a už jen ladíme detaily. (podrobné informace obdržíte u pana Ježka na DDM).

připojte se k velkému dobrodružství