PRVNÍ ONLINE SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKA RECITÁTORŮ

25.03.2021

DDM Hluk ve spolupráci se základními školami z Hluku, Dolního Němčí a Boršic u Blatnice uspořádal První online soutěžní přehlídku recitátorů.
Každá škola zorganizovala školní kolo soutěže, odkud postoupili tři žáci v každé kategorii do našeho „okrskového“ kola.

Členové poroty obdrželi záznamy všech soutěžících a ohodnotili jejich výkony. Z tohoto hodnocení vzešlo předběžné pořadí. Setkání poroty proběhlo online prostřednictvím platformy Zoom.

Jsme moc rádi, že se děti do soutěže zapojily. Jejich výkony byly zejména v prvních dvou kategoriích hodně vyrovnané. Proto porota v těchto kategoriích udělila dvě druhá a dvě třetí místa.
Soutěže se zúčastnilo 26 dětí ze tří škol.

Složení poroty:
vedoucí Městské knihovny v Hluku Romana Jančová
kronikářka města Hluk a autorka knihy Pověsti a vyprávěnky z Hluku Marie Plačková
Mgr. Monika Tomáštíková ze ZŠ Hluk
Mgr. Blanka Spáčilová ze ZŠ Dolní Němčí
Mgr. Jitka Simerská ze ZŠ Boršice u Blatnice
Kateřina Dohnalová z DDM Hluk

Víme, že distanční výuka je velmi náročná pro pedagogy, děti i rodiče. Oceňujeme, že se školy do naší online soutěže zapojily. Mnohem raději bychom soutěž uspořádali u nás, v našich nově opravených prostorách. Přesto byl poslech básní a uměleckých textů v podání dětí balzámem na duši. Výkony nejlepších recitátorů jsou zveřejněny na našem youtube kanálu.

VÝSLEDKY:

1. KATEGORIE (2. – 3. TŘÍDA)

Terezie Smetanová ZŠ Dolní Němčí
František Bobčík
Marie Hrdinová

Veronika Warchilová
Eliška Zlomková
ZŠ Boršice u Blatnice

1. KATEGORIE (4. – 5. TŘÍDA)

Klára Bobčíková

Tobiáš Michalčík
Nina Zimčíková