Programování her v jazyce Python

Vedoucí Mgr. Miroslav Warchil.
Cílem tohoto kroužku je představení „dospělého“ programovacího jazyka Python a jeho výuka zábavnou formou. Tento jazyk je v současnosti velmi oblíbený a používá se v různých průmyslových odvětvích (webové a mobilní aplikace, umělá inteligence, testování aplikací apod.).

Základní předpoklady:
• Práce s počítačem v operačním systému Windows (soubory, složky, kopírování, psaní textu)
• Vyhledávání informací na internetu (Google)
Další vhodné dovednosti
• Základní znalost angličtiny
• Předchozí technické zkušenosti týkající se IT, robotiky nebo programování (např. elektronické stavebnice, roboti OzoBot nebo EDISON, jazyk Scratch apod.)

Účastníci tohoto kroužku nejprve získají znalosti potřebné pro vytváření jednoduchých programů v jazyce Python a poté budou získávat další zkušenosti pomocí práce na jednoduchých hrách s pomocí herní knihovny „pygame“.
Ve výuce budeme využívat i různé dostupné materiály na internetu: webové stránky s kurzy, videa s tutoriály a také volně dostupný mediální obsah (grafické materiály, zvukové efekty apod.), který přímo využijeme v projektech, které budeme tvořit.

Informace o konání zahajovací schůzky bude zaslána přihlášeným členům e-mailem.

Kód

Název

Programování her v jazyce Python

ZŠ Hluk

Hlavní vedoucí

Miroslav Warchil

607201476, hrdinova@ddmhluk.cz, 702065347, markova@ddmhluk.cz

Věková skupina

12-99 let

Vybavení na akci

přezůvky,další po dohodě s lektorem

V ceně zahrnuto

odborné vedení, příspěvek na provoz

Jiná ujednání

Časová dotace 120 minut 1x za 14 dnů.

Datum zahájení

13.09.2022