Hrátky s IT - úvod do programování a 3D

Vedoucí Mgr. Miroslav Warchil.
V rámci tohoto kroužku se děti hravou formou seznámí s programováním a také s vytvářením 3D modelů a jejich tiskem.
Pro programování budeme využívat jazyk SCRATCH, který si děti rychle osvojí a pak s jeho pomocí budeme schopní dělat spoustu zajímavých věcí. Děti se například naučí:
• Animaci postaviček a jejich ovládání pomocí klávesnice a myši
• Programování grafických her (2D)
• Přehrávání hudby a zvukových efektů
Jazyk SCRATCH také použijeme k ovládání robotů EDISON, které nám pro výuku zapůjčila firma Edhouse s.r.o. Roboti mají dvě samostatná, elektromotorkem poháněná kola, spoustu senzorů a LED světel a navíc je lze pěkně kombinovat se stavebnicí LEGO. S těmito elektronickými kamarády se určitě nudit nebudeme!
Část roku se také budeme věnovat vytváření 3D modelů v pomocí aplikace TinkerCAD, která je velmi intuitivní a volně dostupná. Vytvořené modely si uložíme a ukážeme si, jak je správně připravit pro tisk, aby výsledek vypadal co nejlépe. Na závěr si naše výtvory vytiskneme na 3D tiskárně MINI+ od české firmy Prusa Research a.s.

Základní předpoklady: běžná práce s počítačem v operačním systému Windows (používání webového prohlížeče)
Informace o konání zahajovací schůzky bude zaslána přihlášeným členům e-mailem.

Kód

Název

Hrátky s IT - úvod do programování a 3D

ZŠ Hluk

Hlavní vedoucí

Miroslav Warchil

607201476, hrdinova@ddmhluk.cz, 702065347, markova@ddmhluk.cz

Věková skupina

8-12 let

Vybavení na akci

přezůvky

V ceně zahrnuto

odborné vedení, příspěvek na provoz

Jiná ujednání

Časová dotace 120 minut 1x za 14 dnů.

Datum zahájení

20.09.2022