Geocaching

Geocaching je turistická, navigační a trochu i internetová hra. 
všechno najednou 

Spočívá v tom, že někdo na neznámé místo ukryje schránku, cache, kešku.
Na internetu zveřejní její souřadnice a různé doplňující informace, většinou ukryté do rébusů. Ostatní potom tuto schránku pomocí navigačních přístrojů hledají.

 oficiální logo geokešinku

 


schůzky budou vždy v : 

začínáme :


 

co k tomu vlastně potřebuji

to jsem já...geokačer

prvním a hlavním požadavkem je chuť se bavit, chtít zažít trochu dobrodružství i legrace, chtít chodit pěšky, jezdit na kole…

druhým požadavkem je přístup na internet a nějaká, jakákoli navigace… autonavigace, navigace v telefonu… ideální ale je turistická navigace, ve které jsou nejpodrobnější mapy

třetím požadavkem je registrace na internetových stránkách hry geocaching.com, tak se ze mě stane geokešer a mohu vyrazit za poklady.

registraci, navigaci i internet na domě dětí máme, takže stačí jen ta chuť

i takovéto poklady nacházíme

 


 

jak taková hra probíhá

 

než vyrazíme na lov

před vlastním odlovem si zaregistrovaný kešer najde na specielní geomapě poklad… kešku, kterou chce najít, odlovit. Vytiskneme si informace a pokud jsou pro získání GPS souřadnic uschované krabičky s pokladem připojené hádanky či rébusy, vyluštíme je. Pak si GPS souřadnice zanesu do GPS zařízení a můžeme vyrazit… pěšky, na kole, autobusem, vlakem… prostě jakkoli.

lovíme

Protože se pohybujeme ve městech i přírodě, chováme se opatrně a nic neničíme, do ničeho nekopeme. Ale nejdůležitější zásadou je být nenápadný, protože v okolí se mohou pohybovat cizí lidé – mudlové, kteří nám pak krabičky ničí nebo kradou.

Vlastní hledání krabičky s pokladem pak bývá většinou ta největší legrace i dobrodružství… s navigací v ruce se chodí uličkami, po cestičkách, lesem… někdy i křovím a potůčkem tak dlouho, dokud nám šipka na gépéesce neukáže, že jsme na místě.

teď už zbývá jen krabičku najít… ale není to jen tak jednoduché…
bývá někdy pěkně maskovaná…

Po nalezení pokladu – kešky, se zapíši do sešitku – logbooku, který je ve schránce a pokud jsou v krabičce nějaké dárky, něco si z obsahu vyberu a výměnou do keše něco ve stejné hodnotě vložím.

po návratu z lovu

Po návratu svůj úspěch – nalezení zaznamenám na počítači na webových stránkách geocachingu a tím se vlastně i pochlubím všem ostatním kešerům, že jsem poklad objevil.


 

několik rad do začátku

aneb

jak se z mudly stát dobrým a úspěšným kačerem

V následujících odkazech najdeš několik rad a návodů, jak se hra geocaching vlastně hraje, co vlastně hledáme a co si smíme vzít a co ne.

a tady máme pro lovce pokladů připravených pár geo-pomůcek.

 

teď už mi nezbývá nic jiného, než popřát LOVU ZDAR!

[domů]


 

v české republice jsou oficiální informace zastřešeny na www.geocaching.cz

logo geokešingu v české republice