Kroužky 2022/2023

Počet nalezených kroužků: 43

Angličtina pro dospělé - mírně pokročilí

ÚT 18:00-19:00

Věk 18-99

2 400 Kč / rok

DDM Hluk

Volno

Vedoucí Mgr. Lenka Janků. Kurz je primárně zaměřen na schopnost dorozumět se v běžných situacích, s cílem rozšíření slovní zásoby a gramatiky související s daným tématem. Výuka je realizována v kombinaci učebnice New English File Pre-Intermediate a výukového materiálu zasílaného emailem. Výuka je upravována podle požadavků studentů. Kurz je veden lektorkou s více než 20-letou praxí.

Angličtina pro dospělé - začátečníci

ÚT 17:00-18:00

Věk 18-99

2 400 Kč / rok

DDM Hluk

Přijímáme náhradníky

Vedoucí Mgr. Lenka Janků. Kurz je vhodný pro všechny zájemce, kteří chtějí s angličtinou začít úplně od začátku, takzvaně od "píky". Výuka je realizována v kombinaci učebnice New English File Elementary a výukového materiálu zasílaného emailem. Kurz je zaměřen na zvládnutí základní gramatiky, slovní zásoby a porozumění mluvenému slovu tak, aby se účastník naučil co nejdříve komunikovat. Výuka je upravována podle požadavků studentů. Kurz je veden lektorkou s více než 20-letou praxí.

Doučování I.

PO 15:00-16:00

Věk 7-15

DDM Hluk

Poslední 2 místa

Vedoucí Mgr. Milena Šimčíková. Individuální doučování žáků prvního stupně ZŠ, případně doučování českého jazyka pro žáky druhého stupně. Lze se zaměřit i na přípravu na přijímací zkoušky na střední školu. V každém pololetí proběhne 16 hodinových schůzek. Cena za jedno pololetí je 2 400,- Kč

English club I.

ČT 15:30-16:30

Věk 8-10

1 100 Kč / rok

DDM Hluk

Volno

Vedoucí Mgr. Johana Dohnalová. Klub je zaměřen na aktivizační a komplexní metody vzdělávání AJ. Aktivity klubu jsou zaměřeny na zlepšení komunikačních dovedností dětí v anglickém jazyce prožitkovými metodami. Cílem klubu je prohloubit znalosti získané ve výuce ZŠ, a také nabít sebevědomí při používání anglického jazyka v mluveném projevu. O zahajovací informační schůzce Vás budeme informovat e-mailem. Předpokládaný termín schůzek je čtvrtek 14:00 - 15:00 (změna termínu vyhrazena).

English club II.

ČT 16:30-17:30

Věk 11-15

1 100 Kč / rok

DDM Hluk

Volno

Vedoucí Mgr. Johana Dohnalová. Klub je zaměřen na aktivizační a komplexní metody vzdělávání AJ. Aktivity klubu jsou zaměřeny na zlepšení komunikačních dovedností dětí v anglickém jazyce prožitkovými metodami. Cílem klubu je prohloubit znalosti získané ve výuce ZŠ, a také nabít sebevědomí při používání anglického jazyka v mluveném projevu. O zahajovací informační schůzce Vás budeme informovat e-mailem. Předpokládaný termín schůzek je čtvrtek 14:00 - 15:00 (změna termínu vyhrazena).

FS Okluky

PÁ 18:00-22:00

Věk 15-99

1 300 Kč / rok

DDM Hluk

Poslední 3 místa

Vedoucí Kateřina Dohnalová a Martin Možnár. Foklorní soubor. Udržování a zachovávání tradic v jejich taneční a pěvecké podobě. Na trénincích se pracuje na zlepšování tanečního projevu členů (sólový a párový tanec), zvyšování flexibility těla, fyzických schopností a výrazu tanečníka. Zkoušky budou bývat v rozsahu 4 hodiny jednou za 14 dnů.

Hluboček

PO 17:00-19:00

Věk 10-15

1 300 Kč / rok

DDM Hluk

Volno

Vedoucí Kateřina Dohnalová a Martin Možnár. Dětský folklorní soubor Hluboček funguje v Hluku od roku 2001. Je zaměřen na výuku písní a tanců z okolí. Členové se také seznamují s tradicemi a zvyky. Během pravidelných schůzek se budou učit správnému držení těla, věnovat se taneční průpravě, zpěvu a rytmickým cvičením. Hluboček pravidelně vystupuje v Hluku a okolí. Časová dotace je 2 hodiny týdně. O zahajovací informační schůzce Vás budeme informovat e-mailem.

Hrátky s IT - úvod do programování a 3D

ÚT 15:00-17:00

Věk 8-12

1 000 Kč / rok

ZŠ Hluk

Poslední místo!

Vedoucí Mgr. Miroslav Warchil. V rámci tohoto kroužku se děti hravou formou seznámí s programováním a také s vytvářením 3D modelů a jejich tiskem. Pro programování budeme využívat jazyk SCRATCH, který si děti rychle osvojí a pak s jeho pomocí budeme schopní dělat spoustu zajímavých věcí. Děti se například naučí: • Animaci postaviček a jejich ovládání pomocí klávesnice a myši • Programování grafických her (2D) • Přehrávání hudby a zvukových efektů Jazyk SCRATCH také použijeme k ovládání robotů EDISON, které nám pro výuku zapůjčila firma Edhouse s.r.o. Roboti mají dvě samostatná, elektromotorkem poháněná kola, spoustu senzorů a LED světel a navíc je lze pěkně kombinovat se stavebnicí LEGO. S těmito elektronickými kamarády se určitě nudit nebudeme! Část roku se také budeme věnovat vytváření 3D modelů v pomocí aplikace TinkerCAD, která je velmi intuitivní a volně dostupná. Vytvořené modely si uložíme a ukážeme si, jak je správně připravit pro tisk, aby výsledek vypadal co nejlépe. Na závěr si naše výtvory vytiskneme na 3D tiskárně MINI+ od české firmy Prusa Research a.s. Základní předpoklady: běžná práce s počítačem v operačním systému Windows (používání webového prohlížeče) Informace o konání zahajovací schůzky bude zaslána přihlášeným členům e-mailem.

Hravá flétnička

PO 16:30-17:30

Věk 3-6

900 Kč / rok

DDM Hluk

Volno

Vedoucí Mgr. Zuzana Mitáčková. Děti se hravou formou seznámí s hrou na flétnu a získají základní hudební znalosti. Budeme si hrát s dechem, s rytmem, s pohybem, s flétnou i dalšími nástroji, budeme zpívat, tleskat, tančit, poznávat noty a především správně dýchat a hrát. Úvodní schůzka s rodiči bude v pondělí 12. 9. v 16.30 na DDM, výuka začne 26.9.

Chobotničky

ST 16:00-17:00

Věk 4-6

900 Kč / rok

DDM Hluk

Přijímáme náhradníky

Vedoucí Mgr. Zuzana Karpecká, DiS. Chobotničky jsou určeny malým dětem, které ještě nemají zcela vyhraněné zájmy. V tomto kroužku se budeme věnovat široké škále aktivit, které se budou zaměřovat na jemnou a hrubou motoriku, na pohyb, kreativitu, zručnost a mnoho dalšího. Naším cílem je umožnit dětem bavit se a něco nového se naučit, zároveň jim chceme pomoci nalézt zálibu, která pro ně bude tou pravou. Informace o konání zahajovací schůzky bude zaslána přihlášeným členům e-mailem.

Jóga pro předškoláky

ČT 17:00-18:00

Věk 3-6

DDM Hluk

Volno

Vedoucí Ing. Kateřina Kotačková. Pohybový kroužek. Ke klasickým jógovým pozicím dětem pomůže znázorňovaní zvířat a věcí kolem nás. Hravým způsobem propojují pohyb nebo relaxaci s mentálními technikami, které rozvíjí děti na mnoha úrovních. Kroužek proběhne formou 10 hodinových lekcí. Na lekci nejsou nutné přezůvky, děti cvičí bosé,karimatky jsou k dispozici přímo na DDM. Láhev s pitím vítána. O zahajovací informační schůzce Vás budeme informovat e-mailem.

Jumping pro dospělé

ST 19:00-20:00

Věk 15-99

100 Kč / rok

DDM Hluk

Volno

Vedoucí Vendula Marková. Jumping neboli skákání na trampolínkách je fitness aktivita prováděná na speciálně vyvinutých trampolínách. Základem je kombinace rychlých a pomalých skoků, dynamických sprintů a silových prvků v kombinaci s balančními prvky, které společně tvoří super kardio trénink, u kterého se příjemně unavíš a zlepšíš si fyzičku. Jumping je ideální i po zdravotní stránce. Díky měkkým dopadům do výpletu trampolíny jsou šetřeny hlavně naše klouby. Zápisné 100 Kč na rok + 60,- Kč za každou lekci.

Keramika - pokročilí

ČT 14:00-15:30

Věk 10-16

1 200 Kč / rok

DDM Hluk

Poslední 2 místa

Vedoucí Mgr. Zuzana Karpecká, DiS. V kroužku se seznámíme se základními pojmy, postupy a pomůckami, se kterými se budeme v tvořivém procesu setkávat. Díky práci s hlínou si děti zlepší jemnou i hrubou motoriku a můžou projevit své výtvarné cítění. Během roku si odnesou spoustu vlastoručně vytvořených výrobků, na kterých si jednotlivé techniky budou zkoušet v praxi. Informační schůzka pro rodiče proběhne po první lekci 15. 9. 2022 od 15:30 na DDM.

Keramika - pokročilí II.

PO 14:30-16:30

Věk 9-15

1 000 Kč / rok

DDM Hluk

Poslední 4 místa

Vedoucí Mgr. Zuzana Karpecká, DiS. V kroužku se seznámíme se základními pojmy, postupy a pomůckami, se kterými se budeme v tvořivém procesu setkávat. Díky práci s hlínou si děti zlepší jemnou i hrubou motoriku a můžou projevit své výtvarné cítění. Během roku si odnesou spoustu vlastoručně vytvořených výrobků, na kterých si jednotlivé techniky budou zkoušet v praxi. Kroužek bude bývat 2 hodiny jednou za 14 dnů v lichém týdnu. Informační schůzka pro rodiče proběhne po první lekci 26. 9. 2022 od 16:15 na DDM.

Keramika - začátečníci

ÚT 14:00-15:30

Věk 6-9

1 200 Kč / rok

DDM Hluk

Obsazeno

Vedoucí Mgr. Zuzana Karpecká, DiS. V kroužku se seznámíme se základními pojmy, postupy a pomůckami, se kterými se budeme v tvořivém procesu setkávat. Díky práci s hlínou si děti zlepší jemnou i hrubou motoriku a můžou projevit své výtvarné cítění. Během roku si odnesou spoustu vlastoručně vytvořených výrobků, na kterých si jednotlivé techniky budou zkoušet v praxi. Informační schůzka pro rodiče proběhne po první lekci 13. 9. 2022 od 15:30 na DDM.

Keramika - začátečníci II.

ST 14:00-15:30

Věk 6-9

1 200 Kč / rok

DDM Hluk

Přijímáme náhradníky

Vedoucí Mgr. Zuzana Karpecká, DiS. V kroužku se seznámíme se základními pojmy, postupy a pomůckami, se kterými se budeme v tvořivém procesu setkávat. Díky práci s hlínou si děti zlepší jemnou i hrubou motoriku a můžou projevit své výtvarné cítění. Během roku si odnesou spoustu vlastoručně vytvořených výrobků, na kterých si jednotlivé techniky budou zkoušet v praxi. Informační schůzka pro rodiče proběhne po první lekci 14. 9. 2022 od 15:30 na DDM.

Košuláček

ČT 16:00-17:00

Věk 4-7

900 Kč / rok

DDM Hluk

Přijímáme náhradníky

Vedoucí Mgr. Michaela Hrdinová a Mgr. Zuzana Karpecká, DiS. Děti se formou her seznamují s lidovými tradicemi a zvyky. Učí se také lidové písně a jednoduché tanečky. Kroužek bývá hodinu týdně. Určeno přednostně pro stávající členy. O zahajovací informační schůzce Vás budeme informovat e-mailem.

Logopedie

ÚT 15:00-16:00

Věk 4-10

DDM Hluk

Přijímáme náhradníky

Vedoucí Mgr. Eva Kubišová. LOGOPEDICKÝ KROUŽEK - Brousíme si jazýčky Smyslem těchto logopedických chvilek je zejména procvičení a uvolnění artikulačních orgánů. Jeho nedílnou součástí bude i práce s dechem, rozvíjení jemné a hrubé motoriky. Při práci s dětmi využíváme nejrůznější logopedické pomůcky, obrázkový materiál, pohádky, pracovní listy a hry podporující komunikaci. Zábavnou a hravou formou dochází k procvičení, upevnění a fixaci daných hlásek. Kroužek bude 1x týdně 30 minut. Trénujeme s dětmi hlasovou hygienu. Nezapomínáme na gymnastiku jazýčku. Klademe důraz na správné postavení mluvidel. O zahajovací schůzce Vás budeme informovat. Používáme foukací kuličky, zrcadla, říkadla, básničky aj.

Mažoretková přípravka

ST 15:00-16:00

Věk 4-5

900 Kč / rok

DDM Hluk

Přijímáme náhradníky

Vedoucí Vendula Marková. INFORMACE PRO NÁHRADNÍKY: Jelikož je velký zájem o tento kroužek, s velkou pravděpodobností otevřeme 2 skupiny, proto se zájemci hlašte do kroužku, ikdyž vidíte, že přijímáme pouze náhradníky. Časy těchto dvou skupin si však upřesníme na informační schůzce s rodiči. (7.9.2022 od 16:00 hod. na DDM) Sportovně pohybový kroužek pro nejmenší děvčátka. Náplní kroužku je především základní pohybová průprava, cvičení na správné držení těla, získání rytmiky, naučení se základům pochodu,orientaci v prostoru a správné držení a základy práce s hůlkou. Týdenní hodinová dotace ZÚ je 1 hodina týdně. Kroužek je nesoutěžní a děvčátka se předvedou na různých vystoupeních, především na přehlídce pro rodiče "Už je tu máj". Kroužek určen pro děvčátka z MŠ (ročník nar. 2018,2017 - pouze nové členky). Pokud si nejste jisti se zařazením Vašeho dítěte, kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme. Zahajovací informační schůzka proběhne ve středu 7. 9. 2022 od 16:00 na DDM.

Mažoretky - Show corps

PÁ 17:00-19:00, SO 08:00-12:00

Věk 11-17

1 300 Kč / rok

ZŠ Hluk

Poslední místo!

Vedoucí Mgr.Michaela Jančová, Michaela Marková a Vendula Marková. Náplní kroužku je taneční vystoupení za použití rekvizit a vytváření různých vizuálních efektů a zábavné show. Během školního roku se budou děvčata připravovat na nominační soutěž pro Mistrovství Evropy 2023, tento kroužek je tedy určen výhradně pro evropskou disciplínu s názvem Show corps. Kroužek probíhá 1x týdně 120 minut. Kroužek určen pro stávající členky skupin Smajlinky a Minivčeličky. Pokud si nejste jisti se zařazením Vašeho dítěte, kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme. Zahajovací informační schůzka proběhne ve čtvrtek 8. 9. 2022 od 16:30 na DDM.

Mažoretky Kočičky

PÁ 15:00-17:00, SO 08:00-12:00

Věk 8-11

1 300 Kč / rok

ZŠ Hluk

Přijímáme náhradníky

Vedoucí Kateřina Dohnalová a Vendula Marková. Sportovně pohybový kroužek pro děvčata. Náplní kroužku je především skupinová choreografie, tanec, orientace v prostoru, vzájemná spolupráce skupiny jako celku a twirlingová technika práce s hůlkou. Jedná se o soutěžní skupinu, která během roku nacvičuje dvě soutěžní choreografie (pódiová formace a pochodové defilé). Týdenní hodinová dotace ZÚ jsou 2 hodiny. Tréninky jsou jednou týdně 2 hodiny a jednou měsíčně je tříhodinové víkendové soustředění. Děvčata se musí povinně účastnit každého soustředění a mimořádného nácviku před soutěží. Kroužek je určen pro stávající členky Kočiček a nové členky, které jsou narozeny roč. 2014 (pouze stávájicí členky skupiny Kočičky), 2013, 2012 nebo 2011. Pokud si nejste jisti se zařazením Vašeho dítěte, kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme. Zahajovací informační schůzka proběhne v pátek 9. 9. 2022 od 16:00 na DDM.

Mažoretky MiniHlučanky

PO 16:00-18:00, SO 08:00-12:00

Věk 6-8

1 300 Kč / rok

ZŠ Hluk

Poslední 3 místa

Vedoucí Vendula Marková. Sportovně pohybový kroužek pro děvčata. Náplní kroužku je především skupinová choreografie, tanec, orientace v prostoru, vzájemná spolupráce skupiny jako celku a twirlingová technika práce s hůlkou. Jedná se o soutěžní skupinu, která během roku nacvičuje dvě soutěžní choreografie (pódiová formace a pochodové defilé). Týdenní hodinová dotace ZÚ jsou 2 hodiny. Tréninky jsou jednou týdně 2 hodiny a jednou měsíčně je tříhodinové víkendové soustředění. Děvčata se musí povinně účastnit každého soustředění a mimořádného nácviku před soutěží. Kroužek je určen pro stávající členky MiniHlučanek a členky, které již v loňském roce navštěvovaly mažoretkovou přípravku a jsou narozeny roč. 2017,2016,2015 a 2014 nebo pro zcela nové členky narozeny v těchto letech. Pokud si nejste jisti se zařazením Vašeho dítěte, kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme. Zahajovací informační schůzka proběhne v pondělí 5. 9. 2022 od 16:00 na DDM (ve stejný termín, kdy bude koružek probíhat po celý školní rok).

Mažoretky Smajlinky

SO 09:00-11:00, SO 08:00-12:00

Věk 11-14

1 300 Kč / rok

ZŠ Hluk

Přijímáme náhradníky

Vedoucí Kateřina Dufková a Vendula Marková. Sportovně pohybový kroužek pro děvčata. Náplní kroužku je především skupinová choreografie, tanec, orientace v prostoru, vzájemná spolupráce skupiny jako celku a twirlingová technika práce s hůlkou. Jedná se o soutěžní skupinu, která během roku nacvičuje dvě soutěžní choreografie (pódiová formace a pochodové defilé). Týdenní hodinová dotace ZÚ jsou 2 hodiny. Tréninky jsou jednou týdně 2 hodiny a jednou měsíčně je tříhodinové víkendové soustředění. Děvčata se musí povinně účastnit každého soustředění a mimořádného nácviku před soutěží. Kroužek určen pro stávající členky Smajlinky a nové členky, které jsou narozeny roč. 2011 (pouze stávájicí členky skupiny Smajlinky, 2010, 2009 nebo 2008. Pokud si nejste jisti se zařazením Vašeho dítěte, kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme. Zahajovací informační schůzka proběhne ve čtvrtek 8. 9. 2022 od 16:00 na DDM.

Mažoretky sóla, dua, tria (ČTVRTEK)

ČT 17:30-18:30

Věk 5-20

2 200 Kč / rok

ZŠ Hluk

Obsazeno

Vedoucí Simona Mošťková. Sportovně pohybový kroužek pro jednotlivce z řad mažoretek. Tento kroužek se zaměřuje na individuální přístup pro talentované slečny, které se chtějí zlepšovat nad rámec svých mažoretkových skupin a chtějí soutěžit v sólových disciplínách. Kroužek je tedy určen především pro mimořádně nadané, stávající členky maž. skupin a podmínkou pro přihlášení bude konzultace s vedoucím a případné splnění talentové zkoušky. Týdenní hodinová dotace ZÚ je 1 hodina. Děvčatům bude nabídnuto trénovat navíc a zlepšovat se ve svém sportu, tréninky před soutěží budou přizpůsobeny každému jednotlivci zvlášť.

Mažoretky sóla, dua, tria (ÚTERÝ)

ÚT 17:00-18:30

Věk 5-20

2 200 Kč / rok

ZŠ Hluk

Přijímáme náhradníky

Vedoucí Vendula Marková. Sportovně pohybový kroužek pro jednotlivce z řad mažoretek. Tento kroužek se zaměřuje na individuální přístup pro talentované slečny, které se chtějí zlepšovat nad rámec svých mažoretkových skupin a chtějí soutěžit v sólových disciplínách. Kroužek je tedy určen především pro mimořádně nadané, stávající členky maž. skupin a podmínkou pro přihlášení bude konzultace s vedoucím a případné splnění talentové zkoušky. Týdenní hodinová dotace ZÚ je 1 hodina. Děvčatům bude nabídnuto trénovat navíc a zlepšovat se ve svém sportu, tréninky před soutěží budou přizpůsobeny každému jednotlivci zvlášť.

Minichobotničky

ST 09:00-10:30

Věk 2-4

1 100 Kč / rok

DDM Hluk

Poslední 2 místa

Vedoucí Mgr. Zuzana Karpecká, DiS. Kroužek pro rodiče s dětmi, kde si budeme společně hrát, tvořit a poznávat svět. Kroužek Minichobotničky se zaměří na hry, získávání sociálních dovedností, přípravu dětí do kolektivu, aktivity rozvíjející hrubou i jemnou motoriku, říkanky a mnoho dalšího. V každé lekci bude část zaměřená na pedagogem řízenou činnost (délka a náročnost se bude přizpůsobovat potřebám dětí) a část věnována volné hře dětí v našem hracím koutku. Organizace bude jiná než loni. Schůzky budou jednou týdně v délce 90 minut a přihlašování je nastaveno jako u jiných kroužků. Permanentky jsou zrušeny, zápisné do kroužku je možno uhradit za první pololetí a pak za druhé pololetí.

Minipopdance

ÚT 17:00-18:00

Věk 4-5

900 Kč / rok

DDM Hluk

Přijímáme náhradníky

Vedoucí Aneta Ševčíková. Tanečně pohybový kroužek,ve kterém děti cvičí hravou a nenásilnou formou. V jednotlivých hodinách se snažíme rozvíjet jejich flexibilitu, správné držení těla, koordinaci pohybů. Využíváme různých her, cvičení, říkanek a písniček. Týdenní hodinová dotace je 1 hodina. Informační schůzka proběhne během první lekce 13. 9. 2022 od 17:00 na DDM.

Mlsná vařečka

ÚT 14:00-16:00

Věk 8-15

800 Kč / rok

DDM Hluk

Poslední místo!

Vedoucí Mgr. Michaela Hrdinová. Kroužek je určen pro děti, které láká objevit tajemství kuchyně. Naučí se samostaně připravovat různé pokrmy. Děti se v průběhu hodin aktivně zapojují v jednotlivých přípravných pracích a vaření. Mohou si tak v praxi vyzkoušet, k čemu je doma mnohdy nepustí. Hodinová dotace - jedenkrát za 14 dní 2 hodiny. O zahajovací schůzce Vás budeme informovat e-mailem.

Modelářský kroužek

ČT 17:00-18:30

Věk 8-99

1 100 Kč / rok

ZŠ Hluk

Poslední 3 místa

Vedoucí Ing.Jan Miklenda. Náplní kroužku bude výstavba modelového kolejiště a to formou jednotlivých modulů. Preferované měřítko H0 (není podmínkou). Seznámení s různými modelářskými technologiemi a jejich použití při tvorbě kolejiště i vozidel. Dále seznámení se se zákonitostmi skutečné železnice, jejími dopravními a návěstními předpisy a dalšími pravidly. Převedení těchto záležitostí do modelového provozu a tvorby modelů. Účast na výstavách a modelářských setkání. Exkurze na skutečné železnici. Informace o konání zahajovací schůzky bude zaslána přihlášeným členům e-mailem.

Moje první taneční krůčky

ÚT 16:00-17:00

Věk 5-9

900 Kč / rok

DDM Hluk

Volno

Vedoucí Mgr. Zuzana Karpecká, DiS. Chcete tančit jako víly? Přijdte za námi na chvíli! Základy klasického a scénického tance s ohledem na věk a zkušenosti dětí. Zaměření se především na rozvoj rytmiky, správného držení těla a kultivaci dětského pohybového projevu. Při tanci se nebojíme používat více či méně tradiční pomůcky a choreografie. Součástí kroužku je také závěrečné veřejné vystoupení na akademii DDM. Vítáme i chlapce! Informace o konání zahajovací schůzky bude zaslána přihlášeným členům e-mailem.

Myslivecký kroužek

PÁ 16:00-18:00

Věk 6-18

900 Kč / rok

DDM Hluk

Poslední 4 místa

Vedoucí Zdeněk Mitáček. Na pravidelných setkáních se seznámíme s významem a životem naší zvěře a společně s ní budeme objevovat zákonitosti přírody. Budeme spolu vyrážet ven a zažijeme spoustu dobrodružství. Hodinová dotace - 2 hodiny jedenkrát za 14 dní. O zahajovací schůzce Vás budeme informovat e-mailem.

Popdance

ST 17:00-18:00

Věk 6-10

900 Kč / rok

DDM Hluk

Poslední 4 místa

Vedoucí Aneta Ševčíková. Tanečně pohybový kroužek, ve kterém je cílem v dětech probudit lásku k tanci a pohybu samotnému. Děti se seznámí se základy různých tanečních stylů, rozvíjí flexibilitu svého těla, správné držení těla. Naučené kroky a krokové variace pak použijí v choreografii na moderní hudbu. Týdenní hodinová dotace ZÚ je 1 hodina. Tréninky probíhají jednou týdně. Informační schůzka proběhne během první lekce 14. 9. 2022 od 17:00 na DDM.

Programování her v jazyce Python

ÚT 15:00-17:00

Věk 12-99

1 000 Kč / rok

ZŠ Hluk

Poslední 3 místa

Vedoucí Mgr. Miroslav Warchil. Cílem tohoto kroužku je představení „dospělého“ programovacího jazyka Python a jeho výuka zábavnou formou. Tento jazyk je v současnosti velmi oblíbený a používá se v různých průmyslových odvětvích (webové a mobilní aplikace, umělá inteligence, testování aplikací apod.). Základní předpoklady: • Práce s počítačem v operačním systému Windows (soubory, složky, kopírování, psaní textu) • Vyhledávání informací na internetu (Google) Další vhodné dovednosti • Základní znalost angličtiny • Předchozí technické zkušenosti týkající se IT, robotiky nebo programování (např. elektronické stavebnice, roboti OzoBot nebo EDISON, jazyk Scratch apod.) Účastníci tohoto kroužku nejprve získají znalosti potřebné pro vytváření jednoduchých programů v jazyce Python a poté budou získávat další zkušenosti pomocí práce na jednoduchých hrách s pomocí herní knihovny „pygame“. Ve výuce budeme využívat i různé dostupné materiály na internetu: webové stránky s kurzy, videa s tutoriály a také volně dostupný mediální obsah (grafické materiály, zvukové efekty apod.), který přímo využijeme v projektech, které budeme tvořit. Informace o konání zahajovací schůzky bude zaslána přihlášeným členům e-mailem.

Rybáři

PÁ 16:00-18:00

Věk 8-15

900 Kč / rok

DDM Hluk

Poslední místo!

Vedoucí Milan Prachař. Rybářský kroužek je pro děti 2.-9. tříd ZŠ. Výuka probíhá 1x za 14 dnů v klubovně DDM 120 minut. Děti začínají od základů znalostí z rybářství a ti nejlepší končí závěrečnou zkouškou se získáním rybářeského průkazu. Na podzim a na jaře budou chodit děti k hlucké přehradě, kde nacvičí praktické dovednosti a budou plnit úkoly. Schůzky budou probíhat ptravidelně 1x za 14 dní. O zahajovací informační schůzce Vás budeme informovat e-mailem.

Společné tvoření pro radost

ČT 18:00-19:30

Věk 18-99

1 200 Kč / rok

DDM Hluk

Volno

Vedoucí Mgr. Zuzana Karpecká, DiS. Rádi tvoříte, nebo se jen přiučíte něčemu novému, ale pro všechen domácí shon na to nemáte čas? Přijďte si užít chvilku jen pro sebe, a ještě k tomu si něco hezkého vyrobit. K dispozici máme keramickou a výtvarnou dílnu i kuchyňku a lektorem může být každý z Vás, kdo má chuť ostatní něco nového naučit. Bližší informace budou zaslány přihlášeným účastníkům e-mailem.

Sportík pro kluky a holky

PO 15:00-16:00

Věk 6-12

900 Kč / rok

ZŠ Hluk

Volno

Vedoucí Vendula Marková. Sportík je určen pro všechny kluky a holky, které baví pohyb a sport. V průběhu schůzek si děti protáhnou celé tělo a zahrají si nejrůznější sportovní a pohybové hry. Děti ve Sportíku zlepšují své individuální sportovní výkony, zároveň je aktivně podporován smysl pro týmového ducha. Bonusem je pak také celkové zlepšení fyzické kondice dětí. Časová dotace ZÚ je 1 hodina. Zahajovací schůzka s informacemi pro rodiči proběhne při první lekci 19. 9. 2022 15:00 v tělocvičně ZŠ Hluk. V případě dotazů nás kontaktujte.

Taneční 9. tříd

PO 14:30-16:30

Věk 14-16

200 Kč / rok

Sportovní hala

Volno

Vedoucí Mgr. Petra Prajzová. Cílem kroužku je nacvičit taneční vystoupení, které děti předvedou v rámci předtančení na rodičovském plese v únoru 2022. Tanečníci se naučí základním tanečním krokům valčíku, polonézy, polky, atd. Po zahajovacím předtančení zatančí sólo s rodiči. Nácvik probíhá jednou týdně na sportovní hale. Začátkem září proběhne při třídních schůzkách na ZŠ informační schůzka s rodiči a vedoucí kroužku. Cena za kroužek je pro žáka 200 Kč, Rodičovské sdružení uhradí zbývajících 200 Kč.

Trampolínky - mladší

ÚT 14:00-15:00

Věk 6-9

900 Kč / rok

DDM Hluk

Přijímáme náhradníky

Vedoucí Vendula Marková. Skákání na trampolínkách je druh aerobního cvičení, při kterém zapojujeme všechny svaly těla. Toto cvičení považujeme za jedno z nejlepších kardio cvičení vůbec. Během lekce budeme skákat na různé styly hudby a střídat rychlé, pomalé tempo, tak abychom se pořádně zahřály a zvládaly tempo skoordinovat s dechem. Během hodiny budeme kombinovat nové choreografie s těmi stálými a taky zařadíme krátné posilování středu těla přímo na trampolínkách, toto posilování je pro správné skákání velmi důležité. Děti během roku budou také nacvičovat choreografii na trampolínkách se kterou vystoupí na různých sportovních či kulturních akcích, ale hlavně na naší přehlídce činností s názvem Už bude máj. Týdenní hodinová dotace ZÚ je 1 hodina. Zahajovací schůzka s informacemi pro rodiče proběhne po skončení první lekce 13. 9. 2022 v 15:00 na DDM.

Trampolínky - starší

ÚT 15:00-16:00

Věk 10-14

900 Kč / rok

DDM Hluk

Přijímáme náhradníky

Vedoucí Vendula Marková. Skákání na trampolínkách je druh aerobního cvičení, při kterém zapojujeme všechny svaly těla. Toto cvičení považujeme za jedno z nejlepších kardio cvičení vůbec. Během lekce budeme skákat na různé styly hudby a střídat rychlé, pomalé tempo, tak abychom se pořádně zahřály a zvládaly tempo skoordinovat s dechem. Během hodiny budeme kombinovat nové choreografie s těmi stálými a taky zařadíme krátné posilování středu těla přímo na trampolínkách, toto posilování je pro správné skákání velmi důležité. Děti během roku budou také nacvičovat choreografii na trampolínkách se kterou vystoupí na různých sportovních či kulturních akcích, ale hlavně na naší přehlídce činností s názvem Už bude máj. Týdenní hodinová dotace ZÚ je 1 hodina. Zahajovací schůzka s informacemi pro rodiče proběhne před první lekcí 13. 9. 2022 v 15:00 na DDM.

Věda nás baví! - mladší

PO 14:30-16:30

Věk 7-12

900 Kč / rok

DDM Hluk

Volno

Vedoucí Mgr. Zuzana Karpecká, DiS. Kroužek, kde se dozvíte i to, co se vám učitelé v hodinách neodvažují říct! Máš v hlavě nezodpovězené otázky, nebo se s námi naopak rád podělíš o své znalosti? Tak to jsi tu správně! Naše bádání totiž můžeme zaměřit na jakýchkoliv obor vašich zájmů - přírodní (zkoumání jak věci, živočichové i rostliny fungují, práce v improvizované laboratoři i expedice do terénu), nebo sociální (oživíme historii, vyzkoušíme si práci archeologa...), a ještě se při tom dobře bavit. Náplň jednotlivých lekcí se bude odvíjet od zájmů dětí, v plánu máme i exkurze - např. do muzea.

Věda nás baví! - starší

PO 14:30-16:30

Věk 13-19

900 Kč / rok

DDM Hluk

Volno

Vedoucí Mgr. Zuzana Karpecká, DiS. Kroužek, kde se dozvíte i to, co se vám učitelé v hodinách neodvažují říct! Máš v hlavě nezodpovězené otázky, nebo se s námi naopak rád podělíš o své znalosti? Tak to jsi tu správně! Naše bádání totiž můžeme zaměřit na jakýchkoliv obor vašich zájmů - přírodní (zkoumání jak věci, živočichové i rostliny fungují, práce v improvizované laboratoři i expedice do terénu), nebo sociální (oživíme historii, vyzkoušíme si práci archeologa...), a ještě se při tom dobře bavit. Náplň jednotlivých lekcí se bude odvíjet od zájmů dětí, v plánu máme i exkurze - např. do muzea.

Výtvarný kroužek

ÚT 16:00-17:30

Věk 6-10

1 100 Kč / rok

DDM Hluk

Přijímáme náhradníky

Vedoucí Kristýna Hartlová, DiS. Výtvarný kroužek je určen pro tvořivé děti, které rády kreslí a malují. U všech aktivit bude kladen důraz především na rozvoj fantazie, kreativity a prožitek. Kroužek bude probíhat 1x týdně, délka schůzky je 90 min. O zahajovací informační schůzce Vás budeme informovat e-mailem.

Žarúžek

PO 15:30-17:00

Věk 6-10

1 100 Kč / rok

DDM Hluk

Poslední 4 místa

Vedoucí Mgr. Michaela Hrdinová a Kateřina Říhová. Kroužek je pro děti od 6 do 10 let. Děti se formou her seznamují s lidovými tradicemi a zvyky. Učí se také lidové písně a jednoduché tance. Kroužek bude v délce 90 minut týdně. O zahajovací informační schůzce Vás budeme informovat e-mailem.

Cookies


Cookies jsou malé datové soubory, které internetové stránky ukládají na Váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy si tyto stránky začnete prohlížet. Tyto soubory jsou při návratu na webovou stránku pomocí prohlížeče odeslány zpět na servery. S pomocí cookies má webová stránka informace o předchozích aktivitách uživatelů.

Pomocí vašeho prohlížeče můžete spravovat vaše cookies. Vždy máte možnost již uložené cookies smazat. Dále v závislosti na vašem prohlížeči je možné omezit využívání cookies pro konkrétní webovou stránku, omezit jejich ukládání či nastavit nucené smazání všech cookies po uzavření prohlížeče.


Technické

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Z tohoto důvodu nepožadujeme Váš souhlas s jejich využitím. Technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány.